t: 85 653 24 55
zsznr5@zsznr5.bialystok.pl

foto1

.

foto1

.

foto1

.

foto1

.

foto1

.

Mamy Laureata wśród Finalistów Turnieju Budowlanego "Złota Kielnia" 2020
 

W dniach 4 - 7.02.2020r., podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury "BUDMA 2020" w Poznaniu, odbył się Finał Centralny 49. Edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”. W kategorii "roboty tynkarskie" nasi uczniowie odnieśli wielki sukces: Łukasz Demurat zajął 2 miejsce, zaś Jan Sebastian Dąbrowski zdobył 5. miejsce. Finaliści turnieju otrzymali nagrody rzeczowe i są zwolnieni z egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w części teoretycznej. Serdecznie im gratulujemy! Miłą niespodzianką przygotowaną przez organizatorów konkursu była wycieczka do Bramy Poznania, interaktywnego muzeum, które przedstawia historię o początkach państwa polskiego w sposób nowoczesny, z wykorzystaniem multimediów i światła.
Warto wspomnieć, że podczas tegorocznych Targów Poznańskich nasi uczniowie: Dawid Ciwoniuk oraz Jakub Kuźma, pod opieką pana Jana Grycuka, reprezentowali stoisko Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy - oddział w Białymstoku. 

 
Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości – sukcesy naszych dekarzy na etapie okręgowym
 

Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości jest organizowana przez Polski Związek Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatorów we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej i Urzędem Patentowym RP. Uczniowie biorący udział w olimpiadzie mają szansę otrzymać stypendium za innowacyjną myśl techniczną. 23 kwietnia 2019 r. w Olimpiadzie Innowacji Technicznych i Wynalazczości wzięło udział pięciu naszych uczniów z klasy II dekarz. Zgłoszono trzy prace w trzech różnych kategoriach. Opiekę merytoryczną nad wykonaniem tych prac sprawował nauczyciel Kamil Krzymowski. Praca Krystiana Koczewskiego pod tytułem „Tanie, bezpieczne, ekologiczne gonty quasi-bitumiczne do praktycznych ćwiczeń szkolnych” zajęła drugie miejsce w kategorii pomoc dydaktyczna. Praca ta będzie reprezentować nasz region w finale ogólnopolskim. Trzecie miejsce w kategorii pomysł ekologiczny zajęła praca Dawida Ciwoniuka i Bogdana Brendzela pt. „Samonapędzające się koło z oponą zwłaszcza pojazdów samochodowych”, z kolei piąte miejsce w kategorii pomysł techniczny zajęła praca Jakuba Kuźmy i Daniela Charabina pt. „Prototyp taczki z automatycznym, samoistnym ruszaniem z miejsca”.

Gratulujemy wszystkim osiągniętych wyników. Krystianowi życzymy powodzenia w finale ogólnopolskim!

 

Mistrzowie w swoim fachuNajwięcej finalistów z naszej szkoły w ogólnopolskim turnieju budowlanym Złota Kielnia
 

Na tegorocznych Międzynarodowych Targach Poznańskich w dniach 13-15.02.2019r. odbył się Finał Centralny 48. Edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”, podczas którego rywalizowało po 6. najlepszych uczniów szkół zawodowych z całej Polski w sześciu kategoriach budowlanych. Wśród finalistów było aż czterech naszych uczniów, najwięcej z wszystkich szkół w Polsce.

W kategorii „Wykonywanie robót dekarskich” Mateusz Lisowski zdobył 3. miejsce, natomiast Patryk Poliński zdobył 6. miejsce. W kategorii „Wykonywanie robót murarsko-tynkarskich” trzecie miejsce zajął Jakub Sobolewski, zaś Kamil Żemierowski - 4. miejsce.

Turniej Budowlany „Złota Kielnia” jest jedynym konkursem, który od przeszło 40. lat daje uczniom szkół zawodowych możliwość sprawdzenia wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych oraz odniesienia sukcesu edukacyjnego. Jego formuła jest zbliżona do zewnętrznych egzaminów zawodowych, co pozwala uczniom sprawdzić swoje przygotowanie do podjęcia pracy w zawodzie.
Finaliści turnieju otrzymali rzeczowe nagrody i są zwolnieni z pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, dlatego poziom rywalizacji jest bardzo wysoki.

        

 
Nasza uczennica w gronie najlepszych!
 

21 lutego 2019 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XV edycji konferencji zawodowej „Kształcenie zawodowe – egzamin zewnętrzny – rynek pracy” przebiegającej pod hasłem „Współpraca edukacji i biznesu – dwa spojrzenia” zorganizowanej przez Urząd Miejski. Konferencja miała na celu przedstawienie uczniom oczekiwań pracodawców względem kandydatów ubiegających się o pracę, a także realiów, które panują obecnie na rynku pracy. Młodzież miała możliwość rozmowy z potencjalnymi pracodawcami oraz zwiedzenia pracowni laboratoryjnych Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej.

Podczas konferencji prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski wyróżnił najlepszych uczniów publicznych szkół zawodowych Białegostoku oraz przyznał tytuł najlepszego ucznia technikum oraz branżowej szkoły I stopnia. Wśród nagrodzonych dziewiętnastu uczniów znalazła się uczennica naszej szkoły - Natalia Olechno.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

  

 
Sukcesy naszych Uczniów w pływaniu
 

W dniu 05.12.2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w X Profilaktyczno-Integracyjny mitingu w Pływaniu o Puchar Dyrektora SP 30 w Białymstoku.

Reprezentacja ZSZ Nr 5 uczestniczyła w konkurencjach drużynowych i indywidualnych.

Nasi uczniowie:
- Kuchura Jauheni (klasa I aw),
- Kamil Puchalski (klasa III mt),
- Norbert Iskra oraz
- Kryspin Klimiuk (uczniowie klasy III a mz)
zajęli I miejsce w sztafecie 4x25 m stylem dowolnym.

W konkurencjach indywidualnych wyniki były następujące:
Kryspin Klimiuk - I miejsce na dystansie 25 m stylem grzbietowym
Kuchura Jauheni – I miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym
Norbert Iskra – III miejsce na dystansie 50 m stylem grzbietowym

Niezmiernie milo nam poinformować, że w klasyfikacji końcowej uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce i zdobyli Puchar Dyrektora SP 30 w Białymstoku.
Wszystkim uczestnikom zawodów serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

Opiekunem zawodników jest Robert Karpowicz – nauczyciel WF w ZSZ nr 5 w Białymstoku.

   

 
Finał VIII edycji konkursu "Nasz czysty Białystok"
 

W dniu 4 czerwca w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie VIII edycji Miejskiego Konkursu Plastyczno–Fotograficznego „Nasz czysty Białystok” pod hasłem: „Rzeka Biała – piękna i czysta cała”. Podczas uroczystości laureaci konkursu, ich opiekunowie oraz goście obejrzeli prezentację multimedialną na temat rzeki Białej. Prezentacja akcentowała cele konkursowe: wskazywała potrzebę ochrony doliny rzeki Białej oraz wód tej rzeki.

W konkursie wzięło udział 166 uczestników z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Jury nagrodziło prace następujących uczniów: Jakuba Ambrożej, Hanny Sokołowskiej, Kacpra Jabłońskiego, Stanisława Piotra Szymaniuka, Piotra Krasowskiego, Blanki Rudzkiej, Jakuba Zajączka, Cezarego Dźwila, Natalii Sidorczuk.

Efektem tegorocznego projektu „Nasz Czysty Białystok” była wystawa nagrodzonych prac, jak również zamieszczenie ich na stronie internetowej naszej szkoły; plakaty, które otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu oraz wszyscy zainteresowani, zostaną one umieszczone w autobusach komunikacji miejskiej Komunalnego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego „KPK”; broszury informacyjne z pracami laureatów konkursu, nagrodzone I-III miejscem oraz wyróżnione w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Za pomoc w organizacji konkursu „Rzeka Biała – piękna i czysta cała” serdecznie dziękujemy wszystkim członkom jury oraz sponsorom: Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w BiałymstokuKomunalnemu Przedsiębiorstwu Komunikacyjnemu „KPK” w Białymstoku.

Organizatorzy konkursu serdecznie gratulują wszystkim laureatom i ich opiekunom. Pozostałym uczestnikom i ich nauczycielom dziękujemy za udział w konkursie i zachęcamy do uczestnictwa w następnych jego edycjach.

Pobierz raport z Finału!

           

 
Nasza Uczennica laureatką III Edycji Wojewódzkiego Konkursu Historycznego o Gen. W. Andersie!
 

Niezmiernie miło nam poinformować, że Natalia Sidorczuk – nasza uczennica z klasy III bw – zajęła II miejsce (kategoria: praca plastyczna) w Wojewódzkim Konkursie Historycznym „Z miłości do niepodległej Ojczyzny… życie i działalność gen. Władysława Andersa (1892-1970)” organizowanym przez Zespół Szkół Technicznych w Białymstoku.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     

 
Finał III Edycji Międzyszkolnego Konkursu Fryzjerskiego „Kobieta na przestrzeni wieków”
 

Dnia 11 maja 2018 r. w naszej szkole odbył się finał III edycji Międzyszkolnego Konkursu Fryzjerskiego „Kobieta na przestrzeni wieków”, pod hasłem: "Kobieta przyszłości". Konkurs został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku - Pana Tadeusza Truskolaskiego oraz współfinansowany jest przez Departament Edukacji Urzędu Miejskiego. W organizację konkursu włączyli się następujący sponsorzy: Firma Matrix, Firma MODO, Firma ANKO.

Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonać upięcie, którego inspiracją są postacie z filmów o przyszłości oraz fantastyki lub postacie całkowicie stworzone przez uczestnika. Młodzi fryzjerzy mieli dużą dowolność w wykonaniu upięcia. Wykazali się fantazją, kreatywnością oraz oryginalnym podejściem do tematu, w mistrzowski sposób pokazali kunszt fryzjerski.

Do konkursu przystąpiło 6 uczennic z następujących szkół:
- Technikum DEHAG EXTRA,
- ZSZ nr 2,
- ZDZ – zasadnicza szkoła zawodowa,
- ZSZ Kolno/Hufiec Pracy,
- Szkoła Syriusz w Wasilkowie,
- ZSZ nr 5.

Podczas, gdy przyszli młodzi fryzjerzy zmagali się z zadaniem konkursowym, w szkole miało miejsce wiele ciekawych przedsięwzięć:
- Koncert zespołu "Bez ograniczeń",
- profesjonalny pokaz makijaży artystycznych wykonanych przez panią Marcjannę Gładkowską i panią Magdalenę Szymaniuk ze Szkoły Vena Art.,
- pokaz pielęgnacji dłoni i twarzy w wykonaniu pani Katarzyny Ejsmont z Wyższej Szkoły Medycznej w Białymstoku.

Po zaprezentowaniu przez uczestników wykonanych fryzur, Komisja konkursowa przyznała trzy pierwsze nagrody:
I miejsce – MAGDALENA WALENTYNOWICZ, uczennica Technikum DEHAG EXTRA w Białymstoku,
II miejsce – PATRYCJA RYDZEWSKA, uczennica ZSZ nr 2 w Białymstoku,
III miejsce – MARTA HANCZARUK uczennica ZDZ w Białymstoku.

Wszystkim uczestniczkom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

            

 
Konkurs budowlany rozstrzygnięty! Nasi uczniowie odnieśli kolejne sukcesy!
 

Dniu 19 kwietnia  naszej szkole odbył się finał V Edycji Regionalnego Konkursu „Nowoczesne budownictwo wokół nas” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku oraz Podlaskiego Kuratora Oświaty.  Został on zorganizowany w ramach projektu  „Szkoła zawodowa szansą na dobry start i pewną przyszłość”.  Konkurs współfinansowany był przez Departament Edukacji Urzędu Miejskiego w Białymstoku oraz firmy: JAZ-BUD,  Kombinat Budowalny, Mark-Bud.

Wzięli  w nim udział uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych, kształcących się w zawodach budowlanych z województwa podlaskiego i mazowieckiego. Finaliści konkursu  wcześniej przeszli eliminacje szkolne w swoich macierzystych szkołach. Celem konkursu było podnoszenie poziomu wiedzy budowlanej , doskonalenie umiejętności praktycznych w wybranym zawodzie i popularyzacja dobrych praktyk w nauczaniu.  Finaliści rywalizowali w trzech konkurencjach budowlanych. Podczas konkursu uczniowie mogli dzielić się wiedzą i umiejętnościami praktycznymi zaś nauczyciele metodami i formami nauczania.

Oto najlepsi uczniowie w poszczególnych konkurencjach:

Kategoria: Technologia systemów suchej zabudowy:
I miejsce - Patryk Trzeszczkowski – uczeń Zespołu Szkół nr 1 w Bielsku Podlaskim
II miejsce - Łukasz Sokołowski - uczeń Zespołu Szkół Zawodowych nr 5 w Białymstoku
III miejsce – Cezary Ziarkiewicz - uczeń Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce

Kategoria: Technologia robót malarsko-tapeciarskich:
I miejsce - Sebastian Dancewicz - uczeń Zespołu Szkół Zawodowych Nr 5 w Białymstoku  
II miejsce - Przemysław Wierzbicki - uczeń Augustowskiego Centrum Edukacyjnego
III miejsce - Karol Balczun – uczeń Zespołu Szkół Zawodowych Nr 5 w Białymstoku

Kategoria: Technologia robót posadzkarsko – okładzinowych:
I miejsce - Krzysztof Smyk - uczeń Zespołu Szkół Zawodowych Nr 5 w Białymstoku
II miejsce - Damian Sadowski - uczeń Zespołu Szkół Zawodowych Nr 5 w Białymstoku
III miejsce - Patrycja Bachmura - uczennica Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce  

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i dziękujemy za uczestnictwo, życzymy sukcesów. Do zobaczenia za rok.

{gallery rows=1 cols=1 width=280 height=280 buttons=0 links=0 counter=0}Vbudowlany2018{/gallery}

                            

 
V Mistrzostwa w Tenisie Stołowym
 

W dniu 10 kwietnia 2018 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w V Międzyszkolnych Mistrzostwach Szkół Ponadgimnazjalnych Województwa Podlaskiego w Tenisie Stołowym. W zawodach startowało 32 uczestników.

Celem zawodów była popularyzacja tenisa stołowego wśród młodzieży.

Nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:
IV miejsce – Radosław Grzywa
V miejsce – Piotr Prus

Dyplom za udział w zawodach otrzymali:
Mateusz Borowy
Sylwester Trzeszczkowski

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.