t: 85 653 24 55
zsznr5@zsznr5.bialystok.pl

foto1

.

foto1

.

foto1

.

foto1

.

foto1

.

8 grudnia 2022 r. obchodziliśmy uroczystość Święta Szkoły, która jest już wpisana w tradycję Zespołu Szkół Zawodowych Nr 5 w Białymstoku. Święto szkoły to przede wszystkim Dzień Patrona - uroczystość związana z rocznicą nadania szkole im. Generała Ignacego Prądzyńskiego.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Uczennice z klasy III f przedstawiły sylwetkę Ignacego Prądzyńskiego - wybitnego generała, inżyniera i działacza niepodległościowego. Następnie społeczność szkolna miała możliwość obejrzenia prezentacji ukazującej przebieg święta szkoły w minionych latach.

W ramach obchodów Dnia Patrona uczniowie wszystkich klas wzięli udział w turnieju wiedzy o Ignacym Prądzyńskim. Największą wiedzą wykazali się: Kamila Trocka z III f, Jakub Blusiewicz z II w, Michał Mierzwiński oraz Marcel Tokajuk z III mz.

W konkursie „Generał Ignacy Prądzyński – patron naszej szkoły”:  

 • w kategorii praca plastyczna:
  I miejsce zajęły uczennice z klasy II f – Małgorzata Kloza oraz Aleksandra Chomczyk
  II miejsce zajął Damian Lewkowicz z klasy II mz
  III miejsce zajęła Wiktoria Nowis z klasy II f
 • w kategorii prezentacja multimedialna:
  I miejsce zajął Marcin Romaniuk z klasy I b mz
  Wyróżnienie – Agnieszka Więskowicz z klasy I f

W czasie uroczystości zostały wręczone Statuetki "Super Ignaś" dla nauczyciela oraz ucznia - w sposób szczególny wyróżniających się swoją postawą i zaangażowaniem w życie szkoły. Z wielką przyjemnością informujemy, że Statuetkę „Super Ignasia 2022” uzyskał pan Andrzej Zięciak oraz Julia Dąbrowska – uczennica klasy III f. Za największe zaangażowanie w życie szkoły wśród pracodawców statuetką Super Ignasia została uhonorowana pani Marzena Choińska – kierownik Centrum Szkoleniowego z firmy Danwood.

Na koniec uroczystości zostały ogłoszone wyniki mikołajkowego konkursu na alternatywną wersję tradycyjnej choinki bożonarodzeniowej. Wszystkie klasy wykazały się niezwykłą kreatywnością i inwencją twórczą.  Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie z I f i II mz. Gratulujemy!