t: 85 653 24 55
zsznr5@zsznr5.bialystok.pl

foto1

.

foto1

.

foto1

.

foto1

.

foto1

.

17 kwietnia 2024 r. we współpracy z Fundacją Centrum Umiejętności Praktycznych gościliśmy w naszej szkole grupę nauczycieli z Grecji. Spotkanie było doskonałą okazją do zaprezentowania szkoły oraz wymiany doświadczeń.

W dniu 17 kwietnia 2024 r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 5 im. Gen. Ignacego Prądzyńskiego w Białymstoku odbył się finał VII edycji Międzyszkolnego Konkursu Fryzjerskiego „Kobieta na przestrzeni wieków, pod hasłem: "Kobieta czterech stron świata". Konkurs został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku - Pana Tadeusza Truskolaskiego oraz zorganizowany przy współpracy z hurtownią fryzjerską MODO.

 Ideą konkursu było promowanie zawodu fryzjera, odkrywanie nowych talentów fryzjerskich oraz zaszczepianie uczniom zasad zdrowej rywalizacji Opiekunowie uczestników konkursu mieli okazję podzielić się między sobą dobrymi praktykami.

Do ścisłego finału zakwalifikowało się sześcioro uczniów reprezentujących szkoły branżowe I stopnia i technika usług fryzjerskich z województwa podlaskiego. Jury, w składzie pracodawców salonów fryzjerskich, oceniało: dokładność, oryginalność oraz stopień trudności wykonanej fryzury, dobór i spójność całej stylizacji pod względem fryzury, makijażu, stroju, a także prezentację stylizacji przez modelkę.

Młodzi fryzjerzy mieli za  zadanie wykonać upięcie, którego inspiracją były najnowsze trendy w branży fryzjerskiej, panujące w różnych krańcach świata tematyka science fiction, beauty, ale również kreatywne i niekonwencjonalne wykorzystanie dotychczasowych klasycznych trendów danej kultury, regionu lub kraju. Uczestnicy konkursu wykazali się fantazją, kreatywnością oraz oryginalnym podejściem do tematu.

Po zaprezentowaniu przez uczestników wykonanych fryzur komisja konkursowa przyznała:

I miejsce  Magdalenie Działkowskiej uczennicy ZSZ Nr 2 w Białymstoku, 

II miejsce Kirylowi Dubińskiemu uczniowi ZSZ Nr 5 w Białymstoku,

III miejsce Milenie Prusinowskiej uczennicy Hufca Pracy -  oddział

                                                      w Kolnie/ZST w Kolnie,

Wyróżnienie Klaudii Dąbrowskiej uczennicy ZSZ Nr 5 w Białymstoku.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!  

 

Zapraszamy na Zebranie z RODZICAMI

25.04.2024 r. (czwartek) godz. 17.00

W tym wiosennym miesiącu miało miejsce wiele ważnych, często dramatycznych wydarzeń z historii Polski. Należy o nich pamiętać i oddać hołd bohaterom, ginącym za wolność i niepodległość Polski. Ten czas przywodzi na myśl wojenną okupację, deportacje Polaków na Syberię i do Kazachstanu, tragedię polskich oficerów, którzy zostali zamordowani przez NKWD w Katyniu, Kozielsku Ostaszkowie i w innych miejscach.
Pokażmy, że pamiętamy.
Dziękujemy firmie Danwood, a szczególnie Pani Marzenie Choińskiej - kierownikowi Centrum Szkoleniowego Danwood za zaangażowanie oraz nieoceniony wkład w rozwój naszej szkoły.

Drodzy uczniowie!
Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza wszystkich uczniów do akcji zbierania plastikowych nakrętek. Nakrętki, które można zostawić w pojemniku przy tablicy ogłoszeń, przekażemy Podlaskiemu Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom z Porażeniem Mózgowym JASNY CEL.

Pomagajmy! Pomaganie jest fajne!

Każdy gest, nawet najdrobniejszy… zmienia świat, czyjś świat.