t: 85 653 24 55
zsznr5@zsznr5.bialystok.pl

foto1

.

foto1

.

foto1

.

foto1

.

foto1

.

Dnia 27 kwietnia 2023 r. w naszej szkole odbył się finał VI edycji Międzyszkolnego Konkursu Fryzjerskiego „Kobieta na przestrzeni wieków pod hasłem: "Nowoczesna Panna Młoda”. Konkurs, którego ideą jest odkrywanie nowych talentów fryzjerskich,  został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku – Pana Tadeusza Truskolaskiego. Do udziału w konkursie zostali zaproszeni uczniowie szkół branżowych i techników o profilu fryzjerskim z województwa podlaskiego.

“Nowoczesna Panna Młoda” to temat prowokujący do wyjścia poza powszechnie przyjęte schematy, pobudzający wyobraźnię w kierunku awangardy i futuryzmu. Inspiracją do pracy konkursowej mogły być najnowsze trendy w branży fryzjerskiej, ślubnej, modowej oraz beauty, a nawet tematyka science fiction. Uczestnik miał dowolność doboru formy, techniki i sposobu wykonania swojego dzieła.

>> ZOBACZ FOTO RELACJE <<

Podczas gdy przyszli młodzi fryzjerzy  zmagali się z zadaniem konkursowym, w szkole miało miejsce wiele atrakcji, m.in.:
- wystąpienie grupy tanecznej LOWZAR, która już po raz drugi gościła w naszej szkole,
- pokaz umiejętności grupy dziecięco – młodzieżowej MAŻORETKI (solistki grupy tanecznej Stars z Wasilkowa).

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie:
- Aksana Makej- właścicielka salonu fryzjerskiego, trenerka oraz stylistka fryzur znana z przepięknych upięć w klimacie Boho,
- Sylwia Rudnicka- właścicielka salonu fryzjerskiego, kreatywna i energiczna stylistka fryzur,  zwyciężczyni konkursu na najlepszego stylistę fryzur 2010 roku,
- Laura Mancewicz- I wicemiss Podlasia,
- Joanna Dybacka- fryzjerka i absolwentka ZSZ nr 5.

Komisja konkursowa zwracała uwagę przede wszystkim na stopnień trudności, dokładność oraz oryginalność wykonanego upięcia.

Po zaprezentowaniu przez uczestników wykonanych fryzur jury przyznało trzy pierwsze nagrody oraz dwa wyróżnienia:
I miejsce – Weronika Żuk (BS I st. Nr 9 w ZSZ Nr 2 w Białymstoku)
II miejsce – Zuzanna Guła (Technikum Nr 2 w ZSZ Nr 2 w Białymstoku)
III miejsce –  Kamila Trocka (BS I st. Nr 5 w ZSZ Nr 5 w Białymstoku)
Wyróżnienie  -  Małgorzata Sikorska (Hufiec Pracy – ZSZ w Hajnówce)
Wyróżnienie – Kinga Sochalewska (BS I st. Nr 10 w Białymstoku)

Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe- profesjonalne narzędzia i przybory fryzjerskie, które będą mogli wykorzystać w nauce i przyszłej pracy.

Bardzo dziękujemy sponsorom za ufundowanie nagród: firmie MODO, która jest dystrybutorem profesjonalnych artykułów fryzjerskich oraz członkom nieformalnej grupy Master of Biznes Administration Wyższej Szkoły Zarządzania i Finansów w Białymstoku rocznik 2020.

Wszystkim uczestnikom i opiekunom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.