t: 85 653 24 55
zsznr5@zsznr5.bialystok.pl

foto1

.

foto1

.

foto1

.

foto1

.

foto1

.


Ósmoklasisto,

Przed Tobą ważna decyzja – wybór szkoły ponadpodstawowej.

W podejmowaniu decyzji zawodowych pomagają Ci, m.in.: nauczyciele, wychowawca, pedagog szkolny oraz rodzice.
Z pomocą przychodzimy także MY - szkoła zawodowa, która pozwoli Ci poznać warunki nauki w danym zawodzie zanim ją wybierzesz! Złóż deklarację udziału i weź udział w warsztatach -  sprawdzisz, czy dany zawód jest dla Ciebie.  Podczas warsztatów poznasz odpowiedzi na zadawane sobie pytania:  co potrafię robić?;  co lubię robić?; jakich treści się uczyć?; czy stan Twojego zdrowia pozwala Ci na zostanie w przyszłości wykonywać dany zawód?; czy po ukończeniu danej szkoły znajdziesz pracę i ile możesz zarabiać?

JEDNA SZKOŁA -  WIELE MOŻLIWOŚCI.

W ZSZ Nr 5 w Białymstoku proponujemy naukę na poziomie technikum i branżowej szkoły I stopnia.  Stawiamy na zawody w branży budowlanej i fryzjerskiej, na które jest szczególne zapotrzebowanie na rynku pracy.  Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszej szkoły - DOŁĄCZ DO NAS, WYBIERZ SWÓJ KIERUNEK.

Jeśli po zapoznaniu się z ofertą nadal będziesz mieć pytania – zadzwoń pod numer telefonu 85 653 24 55 lub napisz na adres  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. Postaramy się odpowiedzieć  na każde pytanie i  rozwiać wszelkie Twoje wątpliwości.

Regulamin warsztatów dla ósmoklasistów.pdf

Deklaracja i formularz zgłoszeniowy.pdf

W dniach 16.02 - 17.03.2023 r. w naszej szkole odbył się międzyklasowy turniej piłki siatkowej.

Do udziału w rywalizacji zgłosiły się cztery drużyny chłopców i jedna dziewcząt. Turniej odbył się systemem ” każdy z każdym”.

I miejsce zajęła klasa II monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

II miejsce zajęła klasa III monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

III miejsce zajęła klasa I monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Na wyróżnienie zasługuje drużyna dziewcząt, która bardzo dzielnie walczyła z drużynami chłopców. Wszystkim bez wyjątku należą się gratulacje za postawę na boisku oraz za wzorową dyscyplinę podczas trwania turnieju.

Nasza szkoła we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Białymstoku realizuje w miesiącu marcu 2023 program edukacyjny:

„Wybierz Życie – Pierwszy Krok”

Jest on przeznaczony dla wszystkich uczniów i rodziców klas pierwszych. Projekt obejmuje tematykę profilaktyki raka szyjki macicy i roli wirusa HPV w jego powstawaniu. Serdecznie zapraszamy do udziału w programie.

Zakładka.pdf

Ulotka.pdf

Ministerstwo Edukacji i Nauki w partnerstwie z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji oraz KGHM Polska Miedź zorganizowało ogólnopolski konkurs „Zawodowiec Roku 2022”.  Celem konkursu było wyłonienie i nagrodzenie najbardziej zaangażowanych nauczycieli kształcenia zawodowego, którzy wyróżniają się pasją oraz profesjonalizmem, a także wspierają uczniów w rozwijaniu ich zawodowych zainteresowań.

Nauczyciel naszej szkoły Pani Beata Włostowska otrzymała, jako jedyna z województwa podlaskiego, tytuł Zawodowca Roku 2022 w dziedzinie dekarstwo, blacharstwo  i ciesielstwo  podczas uroczystej gali w dniu 14  marca 2023r.  w Warszawie.

Na gali konkursu obecni byli najlepsi nauczyciele z poszczególnych branż ze szkół z całej Polski oraz przedstawiciele organizatorów konkursu: Sekretarz Stanu w MEiN Marzena Machałek, Dyrektor Generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji Paweł Poszytek oraz prezes Zarządu KGHM Polska Miedź Tomasz Zdzikot.

 Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w życiu osobistym i zawodowym!

 

Z okazji Dnia Mężczyzny uczniowie klas fryzjerskich gościli Prezydenta Białegostoku - Pana Tadeusza Truskolaskiego oraz Przewodniczącego Rady Miasta Białegostoku - Pana Łukasza Prokoryma, a także naszego absolwenta Szymona Zambrzyckiego, który wykonał pokaz barberski. Zaproszeni goście mogli skorzystać z usługi strzyżenia oraz otrzymali miły upominek.

W ramach obchodów „Dnia Mężczyzny” Samorząd Uczniowski przygotował niespodziankę dla wszystkich chłopców w naszej szkole.

Dziewczyny stanęły na wysokości zadania i każdy uczeń usłyszał od nich piękne życzenia oraz został poczęstowany cukierkiem. Przyjemności nie ominęły także męskiej części kadry nauczycielskiej, która oprócz życzeń otrzymała lizaka na osłodę.

Z okazji Dnia Kobiet gościliśmy w naszej szkole Panie pochodzące z Ukrainy, które są podopiecznymi Fundacja R.A. oraz p. Krystynę Sokołowską - Miss Polonię 2021/2022.

Uczniowie klas I F, II F i III F w zawodzie fryzjer wykonali stylizacje włosów u Pań, natomiast makijażem zajęły się wizażystki MartaGąska MakeupSchool.

Mamy nadzieję, że Panie były bardzo zadowolone z naszych usług.

 

 

 

„Raz do roku jest taki dzień, który przemija jak piękny sen. Wszystkie kobiety, panie i matki, w dniu tym dostają pachnące kwiatki.”

Szczęścia, uśmiechu, dużo radości, spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń, samych przyjemnych  w życiu zdarzeń… tego i wiele innych ciepłych słów życzyli nasi mężczyźni wszystkim Paniom w tym szczególnym dniu.